بی رحم فارغ التحصیل سینمایی دانشگاه دنیای مد

بی رحم: فارغ التحصیل سینمایی دانشگاه دنیای مد بازیگران پیکاسو تصویری بازیگر سینما ستاره تصویر

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نامه‌ی سرگشاده «امیرمهدی صادقی»به کپی برداری از فیلم کوتاهش با نام «پاگرد»

امیرمهدی صادقی فیلمساز فیلم کوتاه طی نامه‌ای سرگشاده به کپی برداری از فیلم کوتاهش اعتراض کرد.

نامه‌ی سرگشاده «امیرمهدی صادقی»به کپی برداری از فیلم کوتاهش با نام «پاگرد»

نامه ی سرگشاده «امیرمهدی صادقی»به کپی برداری از فیلم کوتاهش با نام «پاگرد»

عبارات مهم : فیلمنامه

امیرمهدی صادقی فیلمساز فیلم کوتاه طی نامه ای سرگشاده به کپی برداری از فیلم کوتاهش اعتراض کرد.

به گزارش مهر، امیرمهدی صادقی فیلمساز فیلم کوتاه طی نامه ای سرگشاده به کپی برداری از فیلم کوتاهش با نام «پاگرد» اعتراض کرد.

در متن نامه صادقی آمده است:

«سه سال پیش به پیشنهاد جشنواره ای با عنوان اعتیاد در استان البرز فیلمنامه ای کوتاه جهت تولید نوشتم. فیلمنامه با نام «پاگرد» ماجرای زنی است که دادگاه حضانت فرزندش را از او گرفته است و در آستانه جدایی از پسر ۷ ساله اش با وابسته کردن کودک به تریاک از طریق شیر تلاش در حفظ و نگهداری او و وابسته کردن فرزند به خود را دارد.

پس از مدتی با شخصی آشنا شدم که ابراز میل به کرد فیلمنامه را برایم بازنویسی کند. در نهایت فیلمنامه «پاگرد» با ایده و طرح اولیه من به وسیله ایشان بازنویسی شد و فیلمنامه نهایی را به انجمن سینمای جوانان کشور عزیزمان ایران جهت تولید دادم و با موافقت انجمن، «پاگرد» براساس همان فیلمنامه تولید شد.

در مرحله تدوین به علت اشتباهات فنی در صدا پروژه نهایی با فاصله ای یک ساله آماده نمایش شد ولی درست زمانی که در حال عضویت فیلم در جشنواره ها بودم، متوجه شدم که آن شخص فیلمنامه ام را مجددا ساخته و او هم مشغول عضویت فیلم در جشنواره هاست!

پس از اعتراض به ایشان متوجه شدم فیلمنامه ام را به اسم خودش در همان وقت تولید فیلمم در بانک فیلمنامه منزل سینما ثبت و مجددا آن را تولید کرده است.

حالا ۲ فیلم با فیلمنامه یکسان به اسم «پاگرد» وجود دارد و به علت اعتماد من به ایشان و اینکه قراردادی فی مابین نبوده هست، ایشان در عملی غیراخلاقی دست به دزدی هنری زده است.

فیلم کوتاه «پاگرد» با طرح و ایده و فیلمنامه اولیه من با صرف ۲ سال انرژی و هزینه ساخته شده است است و درست زمانی که می توانستم نتیجه زحماتم را ببینم با چنین بی اخلاقی مواجه شدم.

متاسفانه از این دست بی اخلاقی ها در سینما کم نبوده است ولی امیدوارم مسئولان و رسانه ها در این گونه مسایل پیگیرانه برخورد کنند تا همگی با هم بتوانیم یک جایی این بی اخلاقی ها را به آخر برسانیم.»

طراح پوستر طاها ذاکر است.

واژه های کلیدی: فیلمنامه | فیلم کوتاه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz