بی رحم فارغ التحصیل سینمایی دانشگاه دنیای مد

بی رحم: فارغ التحصیل سینمایی دانشگاه دنیای مد بازیگران پیکاسو تصویری بازیگر سینما ستاره تصویر

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است / روحانی

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی جهت آینده کشور هست، گفت: ما باید با کمک هم و امید به آینده کشور عزیزمان ایران را آبادتر بسازیم.&n

دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است / روحانی

روحانی: دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است

عبارات مهم : کارگر

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی جهت آینده کشور هست، گفت: ما باید با کمک هم و امید به آینده کشور عزیزمان ایران را آبادتر بسازیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، در مراسم هفته کارگر با اشاره به اینکه اعتقاد ما این است که آینده بشریت آینده درخشانی است و این تفاوت ما نسبت به کسانی است که آینده تاریخ را تاریک می بینند، اظهار کرد: هر لحظه یک مومن و مسلمان باید اعتقاد به گشایش ها در روزهای آینده باشد. در روایات ما آمده است هیچ عملی بالاتر و بهتر از انتظار گشایش نیست، بنابر این ما باید هر روز اعتقاد به فرج فردا و آینده باشیم. اعتقاد و امید ما جهت تحقق عدالت جهانی به دست امام عصر به ما می گوید که آینده جهت بشریت درخشان است.

وی در ادامه افزود: غمناک بودن نسبت به آینده چه سودی دارد؟ آیا غصه بخوریم که سال آینده سخت تر می شود؟ ما باید همواره نسبت به آینده امیدوار باشیم. من وزرا را در دولت به دو دسته تقسیم می کنم که البته هر دو دسته پرتلاش هستند. ولی یک دسته از اول سال نوای ناامیدی می دهند که بودجه کم هست، نفت ارزان شد، مالیات چه شد، خشکسالی و کم کردن بارندگی داریم و تمام صحبتشان نا امیدی هست. یک عده هم امیدوارانه حرف می زنند می گویند بارندگی کم هست، بعد باید الگوی کشت را عوض کنیم. یعنی هم پیشنهاد می دهند و هم امیدواری.

دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است / روحانی

رئیس جمهور با اشاره به اینکه این غم و ناامید چه خاصیتی دارد، تصریح کرد: مرحوم هاشمی فرد بسیار امیدواری بود. یک وقت به او گفتم امیدت بسیار زیاد است که او به من گفت شش سال در زندان هیچ شبی نخوابیدم مگر به این امید که فردا آزاد شوم. یک بار در وقت جنگ در عملیاتی به مرحوم هاشمی گفتم این عملیات موفق نمی شود. او در پاسخ گفت هنوز تا فردا ظهر باید صبر کرد. نباید الان نا امید شد و غصه خورد.

وی با بیان اینکه یکی از توطئه های دشمن ایجاد یاس و ناامید جهت آینده کشور هست، خاطر نشان کرد: این آقایی که اخیرا در آمریکا به او سمتی داده اند که آدم بددهنی هم هست، می گوید جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران چهلمین سال انقلاب خود را نخواهد دید. البته به کوری چشمش ما وارد چهلمین سال انقلاب شده است ایم و در 22 بهمن امسال با موفقیت بیشتری وارد چهل و یکمین سال می شویم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی جهت آینده کشور هست، گفت: ما باید با کمک هم و امید به آینده کشور عزیزمان ایران را آبادتر بسازیم.&n

روحانی در ادامه با اشاره به حضور چند کارگر دارای معلولیت در این مراسم بیان کرد: غیرت ایرانی و مسلمان جهت ما درس آموز هست. اینها حجت خداوند بر ما هستند که در قیامت کار ما را سخت می کنند. اینها به ما امید و درس می دهند و معلم ما هستند و ما افتخار شاگردی آنها را داریم.

روحانی تاکید کرد: امید به آیند ه به معنای برنامه ریزی نکردن و تلاش نکردن نیست. امسال سال حمایت از کالای ایرانی است بنابراین در این جهت باید تلاش بیشتری کنیم. حمایت از کالای ایرانی از کاراگران مهندسان کار آفرینیان و بنگاه داران شروع می شود. بدون کارگر خوب کارفرما چگونه به محصول خوب برسد؟ کارگر خوب بدون کارفرما و سرمایه نمی تواند اقدامی انجام دهد. اگر کارگر و کارفرما خوب باشند ولی دولت خوب نباشد کار پیش نمی رود اگر بازار جهت کالا وجود نداشته باشد محصولات فروخته نمی شود.

رئیس جمهور ادامه داد: در سال 92 قبل از انتخابات از یک پتروشیمی در جنوب کشور دیدار کردم و دیدم همه انبارها و حیاط ها پر از محصول است و هنگامی که در این باره پرسیدم به من گفتند به علت تحریم ها محصولات فروش نمی رود. در سال 94 ما 800 میلیون دلار خرج کردیم تا چاه های نفت که به خاطر تحریم بسته شده است بود را آماده کنیم و در مدت کوتاهی صادرات نفت خود را دو برابر کردیم. شرکت تامین اجتماعی امسال 52 هزار میلیارد تومان به مستمری بگیران پرداخت می کند که 55 درصد از پول نفت در واقع به مستمری بگیران تعلق می گیرد.بنابراین اگر نفت و پتروشیمی صادر نشود، نمی گویم زندگی ما به هم میریزد ولی زندگی ما دچار مسئله می شود.

دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است / روحانی

روحانی با بیان اینکه جهت تولید کالای ایرانی باید اول کارگر بانشاط باشد، تصریح کرد: جهت تولید کالای باکیفیت باید همه دست به دست هم دهیم و کیفیت کالای داخلی را زیاد کردن دهیم تا مشتری جذب شود. بسته بندی کالا هم باید با کیفیت باشد و کالا باید اول چشم را جذب کند. اگر کالای ایرانی فروش رفت، اشتغال زیاد می شود، کارخانه ها فعال می شود، حقوق و رفاه کارگران زیاد کردن می یابد و رونق در بازار ایجاد می شود.اینکه ما جنس خارجی را معادل جنس با کیفیت تلقی کنیم اشتباه هست. باید حتی اگر جنس داخلی کمی کیفیت کمتری از کالای خارجی داشت، کالای داخلی را خریداری کنیم. مردم با علاقه به وطن باید از جنس ایرانی استفاده بیشتری کنند. البته اگر کیفیت کالای خارجی نسبت به ایرانی خیلی زیاد باشد، این اتفاق نمی افتد.

وی دربخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به اینکه دولت فربه شده است هست، گفت: ما نمی توانیم هر روز دولت را بزرگتر کنیم. بنابراین جوانان باید جهت بازار کار نه جهت استخدام درس بخوانند. توصیه من به وزیر کار،آموزش و پرورش و علوم این است که به جوانان مهارت یاد بدهند. امروز مهارت مهمتر از مدرک هست. مهارت کارگران مشغول نیز باید زیاد کردن یابد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی جهت آینده کشور هست، گفت: ما باید با کمک هم و امید به آینده کشور عزیزمان ایران را آبادتر بسازیم.&n

وی ادامه داد: امروز زمانی نیست که دولت فقط جهت مردان ایجاد اشتغال کند. خوشحالم که دولت یازدهم نخستین دولتی بوده است که در یکی دو سال تعداد زنان شاغل زیاد از مردان شده است است.

روحانی خاطر نشان کرد: از سال 86 تا 91 میزان ایجاد اشتغال خالص از 20 میلیون و خورده ای نفر تکان نخورد ولی در سال گذشته 800 هزار شغل خالص درست شده است هست. در سال 95 میزان شاغلین 22 میلیون و 500 هزار نفر و این رقم در سال 96، 23 میلیون و 300 هزار شغل است این آمار نشان می دهد دولت یک قدم خوب برداشته ولی ما هنوز سه میلیون بدون کار داریم و به حرکت بزرگتری نیازمندیم. در سال تازه هم با برنامه هایی که داریم تلاشمان این است که اشتغال بهتر شود.

دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است / روحانی

وی تاکید کرد: تلاش ما این است وضع کارگران بهتر شود. البته نمی گویم صد در صد موفق بوده ایم، ولی از روز اول دولت یازدهم گفته ام حقوق کارگران و کارمندان باید از تورم زیاد باشد که به این قول عمل کرده ایم. اقدام بعدی ما این بوده است که تورم را مهار کردیم. یعنی گرانی کمتر شده است است نه اینکه ارزانی به وجود آمده هست. اگر سال 91 تورم 40 بوده است سال قبل این رقم به 9 درصد رسیده است.

رئیس دولت تدبیر و امید در آخر گفت: کارگران در انقلاب، جنگ تحمیلی، دوران سازندگی و تا امروز تلاش زیادی جهت کشور کرده اند. ان شاءالله با کمک هم ایرانی آبادتر و سرافرازتر خواهیم داشت.

واژه های کلیدی: کارگر | ایرانی | کارگران | سال آینده | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz